لیست کتب لاتین مربوط به صنایع غذایی
ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ،۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

لیست کتب لاتین مربوط به صنایع غذایی

 

برای تهیه آنها به آدرس زیر مراجعه کنید:

تهران خیابان انقلاب خیابان استاد نجات اللهی کوچه هواپیمایی شماره 42

صندوق پستی : 1779-15815

تلفن:29-8910426

فاکس:8910430

www.vijehnashr.com

info@vijehnashr.com

نویسنده                             نام کتاب

 

AUDITING IN THE FOOD INDUSTRY              M.DILLON

 

بازرسی در صنعت غذا  نویسنده: م.دیلیون سال 2003

 

DICTIONARY OF FOOD COMPOUNDS WITH CD ROM        SH . YANNAI

 

دیکشنری ترکیبات غذایی همراه با  CD – ROM   نویسنده :ش.یانای  سال2003

 

 

FRESH-CUT FRUITS AND VEGETABLES :SCIENCE , TECHNOLO    LAMIKANR

برش  میوجات و سبزیجات تازه : علم و تکنولوژ ی نویسنده: لامیکانر   سال2002

 

 

GENETIC VARIATION IN TASTE SENSITIVITY       J . PRESCTT

تغییر ژنتیکی در حس چشایی نویسنده: ج.رسکت  سال2004

 

 

HANDBOOK OF FOOD ANALYSIS        L.NOLLET

 

هند بوک آنالیز غذا نویسنده: ل. نولت سال2004

 

HAND BOOK OF FROZEN FOODS         H.HUI

هندبوک غذاهای منجمد نویسنده: ح . هیو سال2004

ILLICIUM , PIMPINELLA AND FOENICULUM         M.MIRO  2004   

نویسنده: ام . میرو

 

INDUSTRIALIZATION OF INDIGENOUS FERMENTED FOODS   K.STEINKRA

صنعت غذاهای تخمیری بومی نویسنده: ک. استینکرا  سال2004

 

INTERNATIONAL SEAFOOD TRADE      J.ANDERSON

تجارت غذاهای دریایی بین المللی       نویسنده: جی اندرسون سال2003

 

MEAT PROCESSING :IMPROVING QUALITY        KERRY

فرایند گوشت : اصلاح کیفیت  نویسنده : کری سال2002

 

MEAT REFRIGERATION      JAMES , S.J.

انجماد گوشت نویسنده: جیمز اس .جی سال2002

 

 

MICROBIAL SAFETY OF MINIMALLY PROCESSED FOODS       NOVAK

ایمنی میکروبی غذاهای فرایند ی نویسنده: نو واک سال2002

 

 

PHYTOCHEMICALS MECBANISMS OF ACTION      M.MESKIN 2003

نویسنده:ام.مسکین

 

YEASTS IN FOOD: BENEFICIAL AND DETRIMENTAL ASPECTS        T.

 

مخمر ها در غذا : فواید و مضرات         سال2003

 

تهیه کننده : امین دعائی

 


 
مطالعه توليد ماست ميوه‌اي معمولي و ماست ميوه‌اي كم كالري
ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ،۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

مطالعه توليد ماست ميوه‌اي معمولي و ماست ميوه‌اي كم كالري/ محمدرضا حسن‌نژاد؛ به راهنمائي : گيتي كريم


130 صفحه، تصوير، جدول، نمودار، كتابنامه

پايان نامه (كارشناسي ارشد) -- دانشگاه تربيت مدرس ، دانشكده كشاورزي، 1378.
چكيده به زبان فارسي، انگليسي

كشاورزي. 00583019 - صنايع غذايي و فراورده‌هاي كشاورزي

كليد واژه : توليد / ماست ميوه‌اي /

كليد واژه معادل لاتين : Production / Fruit yogurt /

چكيده : ماست ميوه‌اي يكي از فراورده‌هاي تخمير شير است كه به انواع گوناگون در كشورهاي مختلف جهان، بويژه در اروپا توليد و مصرف مي‌گردد. استفاده از يك منبع پروتئيني با ارزش مثل ماست و غني كردن آن با افزودن ميوه از نظر ويتامينهاي مختلف و بهبود طعم و مزه علاوه بر ايجاد يك بازار جدي د و جلب رضايت مصرف كننده موجب تنوع فرادرده‌هاي لبني با ارزش بيشتر از منابع پروتئيني (خصوصا با منشا حيواني) در جامعه مي‌گردد. در توليد ماست ميوه‌اي اجزاء اصلي شير شامل ميوه، پايدار كننده، كربوهيدرات و مايه كشت مي‌باشد كه طي مراحلي، فرايند شده و محصول مورد نظر را بوجود مي‌آورد. كيفيت شير مصرفي، نوع ميوه و كيفيت آن، نوع پايدار كننده، درصد كربوهيدرات بكار رفته و مايه كشت بر روي محصول توليدي، تاثير مستقيم داشته و از نظر مطلوبيت و كيفيت با آن در ارتباطند. شير مورد استفاده هر چه تازه‌تر و از لحاظ ميكروبي در وضعيت مطلوبتري مي‌باشد، ماست توليد شده از بافت و انسجام بهتري برخوردار است و ظاهري قابل قبول را ارائه مي‌كند. ميوه از لحاظ هر چه مرغوبتر و سالمتر باشد در محصول نهايي از نظر عطر و طعم و رنگ نتيجه بهتري حاصل مي‌گردد. نوع پايدار كننده بكار گرفته شده در ايجاد قوام و ويسكوزيته مناسب موثر بوده وماست ميوه‌اي را كه معمولا بدليل اضافه شدن ميوه از يك افت در ويسكوزيته برخوردار مي‌شود، اصلاح مي‌نمايد و بافت و قوام آن را به سطح مطلوبي مي‌رساند. ميزان كربو هيدرات مصرفي، ماست ميوه‌اي را از لحاظ طعم بهبود مي‌بخشد و بكاربردن مقادير متنوع آن ذائقه‌هاي مختلف را اراضي مي‌نمايد. بعلاوه در هنگام توليد ماست ميوه‌اي كم‌كالري، يكي از راههاي كاهش كالري پائين آوردن مقدار كربوهيدرات مي‌باشد. در رابطه با مايه كشت بايستي توجه داشت كه مايه مورد استفاده از سوشهاي ميكروبي ترموفيل تشكيل شده است و از گونه‌هايي استفاده مي‌شود كه مقدار اسيدلاكتيك توليدي آن در حد متوسط ويسكوزيته ايجاد شده توسط آن در حد بالايي است . در اين تحقيق دو نوع ماست ميوه‌اي معمولي و كم كالري مورد مطالعه و كار عملي قرار گرفته‌اند. روش توليد براي اين محصولات بصورت عمومي به اين شكل بود كه شير مورد استفاده ابتداء از لحاظ چربي استاندارد شد كه بسته به نوع ماست ميوه‌اي فرق مي‌كرد. (براي ماست ميوه‌اي معمولي 5ˆ2 درصد چربي و براي ماست ميوه‌اي كم كالري 1ˆ0 درصد چربي) سپس به شير مزبور افزودنيهاي موردنظر يعني پودر شير خشك ، شكر و پايدار كننده‌ها به ميزانهاي مورد نياز اضافه گرديد. دماي مخلوط تا 60-70C افزايش يافته و در فشار 160-20 BAR بوسيله دستگاه هموژنيزاتور همگن شد سپس دماي مخلوط را به 92C رسانده بمدت 5 دقيقه در اين ماه باقي ماند تا پاستوريزاسيون صورت گرفت حال به دماي گرمخانه‌گذاري رسانده و در همان دما باقي مي‌ماند تا ماست بوجود آيد. پس از آن ميوه را اضافه نموده و بسته‌بندي صورت مي‌گيرد. بعد از توليد ماست ميوه‌اي معمولي و كم كالري آزمايشات تكميلي و تست پانل (آزمون حسي) بر روي آن انجام گرفته و بر اساس آن بهترين فرمولاسيون پيشنهاد گرديد.


 
استفاده از پساب كره شيرين در توليد ماست منجمد نرم
ساعت ۱:٥٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ،۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

استفاده از پساب كره شيرين در توليد ماست منجمد نرم/ مهران اعلمي؛ به راهنمائي : علي مرتضوي


143 صفحه، تصوير، نمودار، كتابنامه

پايان نامه (كارشناسي ارشد) -- دانشگاه فردوسي مشهد، دانشكده كشاورزي، 1377.
چكيده به زبان فارسي، انگليسي

كشاورزي. 00583019 - صنايع غذايي و فراورده‌هاي كشاورزي

كليد واژه : ماست منجمد / توليد / كره شيرين / پساب كره /

كليد واژه معادل لاتين : Frozen yoghurt / Production / Sweet cream / Buttermilk /

چكيده : ماست منجمد يكي از فرآورده‌هاي منجمد لبني است كه از نظر ويژگيهاي فيزيكي و كيفيت ظاهري مشابه به بستني مي‌باشد. اين فرآورده به علت دارا بودن ارزش تغذيه‌اي و خواص درماني ماست از طرفداران زيادي بويژه در كشورهاي غربي برخوردار است . در اين پژوهش پساب كره شيرين به عنوان يكي از فرآورده‌هاي جنبي كارخانه لبني داراي ويژگيهاي امولسيون كنندگي و پايداركنندگي است در توليد ماست منجمد نرم مورد استفاده قرار گرفت . فرمولاسيون ماست منجمد بر مبناي 4 درصد چربي، 8 درصد MSNF، 13/5 درصد شكر، 0/3 پايداركننده، 2 درصد طعم‌دهنده و 27 درصد ماده خشك تنظيم شد. پساب كره جايگزين 35 و 70 درصد MSNF گرديد و نمونه شاهد با شير كامل توليد شد. سه تركيب CMC، ثعلب و پالسگارد 5927 (پايداركننده + امولسيون كننده) به عنوان پايداركننده مورد استفاده قرار گرفتند. كنسانتره پرتقال و كنسانتره آلبالو به عنوان مواد طعم‌دهنده استفاده شدند. مخلوطهاي ماست منجمد پس از سپري شدن 12 ساعت رساندن در دماي 4-5 C از نظر ويژگيهاي شيميايي، شامل اسيديته مخلوط فاقد طعم‌دهنده، PH مخلوط حاوي طعم‌دهنده، ماده خشك و چربي و از نظر ويژگيهاي فيزيكي، شامل ثقل ويژه و ويسكوزيته ديناميكي مورد بررسي قرار گرفتند. ماستهاي منجمد نيز از نظر ويژگيهاي ارگانولپتيكي، شامل طعم، بافت ، رنگ و پذيرش كلي ارزيابي شدند. نتايج اندازه‌گيري ويژگيهاي فيزيكي نشان داد كه مخلوطهاي حاوي 70 درصد پساب كره و پايداركننده پالسگارد بيشترين ويسكوزيته و ماستهاي منجمد حاصل نيز بيشترين مقاومت به ذوب را دارا هستند، در حالي كه بيشترين Overrun پس از ده دقيقه مربوط به نمونه‌هاي حاوي 70 درصد پساب كره و پايداركننده ثعلب بوده است . از نظر پذيرش كلي، نمونه حاوي 70 درصد پساب كره، پايداركننده CMC و طعم‌دهنده پرتقال بيشترين امتياز و نمونه فاقد پساب كره و حاوي CMC و طعم‌دهنده آلبالو كمترين امتياز را كسب نمود.


 
بررسي روشهاي تميز نمودن غشاهاي اولترافيلتراسيون
ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ،۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

بررسي روشهاي تميز نمودن غشاهاي اولترافيلتراسيون مورد استفاده در صنايع شير/ محمدحسين تقي‌پور؛ به راهنمائي : تورج محمدي


117 صفحه، تصوير، جدول، نمودار، كتابنامه

پايان نامه (كارشناسي ارشد) -- دانشگاه علم و صنعت ايران، دانشكده مهندسي شيمي، 1378.
چكيده به زبان فارسي، انگليسي

فني و مهندسي. 00822 - مهندسي شيمي

كليد واژه : غشا / اولترافيلتراسيون / شير (لبنيات) /

كليد واژه معادل لاتين : Membrane / Ultrafiltration / Milk /

چكيده : تكنولوژي جداسازي توسط غشا، با بهره‌گيري از توانائيهاي خاص خود جايگاه ويژه‌اي در فرايندهاي جداسازي پيدا كرده است . اولترافيلتراسيون يكي از مهمترين فرايندهاي اين تكنولوژي است كه در زمينه جداسازي ذرات ، بويژه پروتئينها قابليتهاي فراواني دارد. غشاهاي مورد استفاده در اين فرايند از نوع غشاهاي متخلخل بوده و عمدتا پليمري مي‌باشند. نيروي محركه لازم براي انتقال جرم، اختلاف فشار بوده كه در محدوده بين 2 تا 10 بار اعمال ميشود. در مصارف صنعتي، غشاها در بسته‌هاي خاصي كه مدول ناميده مي شود مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در استفاده از اين غشاها يك سري محدوديتهايي وجود دارد كه مهمترين آنها پديده گرفتگي است . بروز اين پديده موجب كاهش راندمان و عمر مفيد غشا مي‌گردد. هدف اصلي اين تحقيق بررسي اثر عوامل مختلف بر روي گرفتگي غشاهاي اولترافيلتراسيون مورد استفاده در صنايع شير و روشهاي كاهش اثرات آنها مي‌باشد. در تحقيق، ابتدا سيستم جريان متقاطع طراحي گرديد و سپس با استفاده از اين سيستم آزمايشات انجام شد. نتايج نشان ميدهند كه مناسبترين شرايط عملياتي براي فراوري شير فشار 4 بار و دماي 50 درجه سانتيگراد مي‌باشد كه در اين حالت سيستم از مقاومت نسبي پايين و فلاكس تراوشي نسبتا بالايي برخوردار است . همچنين نتايج نشان ميدهند كه سرعت جريان تاثير چنداني در ميزان گرفتگي از خود نشان نمي‌دهد. مطالعات انجام شده مربوط به شستشوي غشاها نشان مي‌دهد كه مدت زمان 20 دقيقه براي آبكشي و 30 دقيقه براي شستشوي شيميايي مناسب مي‌باشد. در استفاده از مواد شيميايي مختلف جهت بازيافت فلاكس اوليه تا كنون مخلوط 0/5 درصد هيدروكسيدسديم و دودسيل‌سولفات سديم بهترين نتيجه را داده است .