چای سبز
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ شهریور ،۱۳۸٥  کلمات کلیدی:

يافته‌هاي محققان ايراني نشان داد: عصاره چاي سبز مي‌تواند به عنوان يك آنتي‌اكسيدان طبيعي در محصولات آرايشي جايگزين آنتي‌اكسيدانهاي تجاري متداول كه عوارضي در پي دارند، استفاده شود.

يافته‌هاي تحقيق دكتر كتايون مرتضي سمناني، دكتر مجيد سعيدي، دانشياران دانشكده داروسازي دانشگاه علوم پزشكي مازندران و دكتر زهرا نوزادي، داروساز در مقايسه فعاليت آنتي اكسيداني عصاره چاي سبز با آنتي اكسيدان‌هاي تجاري در كرم هيدروكينون  2  درصد نشان مي‌دهد: عصاره چاي سبز در مقايسه با سديم متا بي‌سولفيت و  BHT اثر آنتي اكسيداني بيشتري داشته و با توجه به ويژگيهاي اين عصاره در محافظت پوست در مقابل اشعه ماوراي بنفش و كاربرد اين گياه به صورت موضعي كه از گذشته براي برطرف كردن تورم به كار مي‌رفته است مي‌توان به اين گياه به عنوان يك آنتي اكسيدان طبيعي در فرآورده‌هاي آرايشي بيش از پيش توجه كرد.

با توجه به عوارض مختلف گزارش شده از آنتي اكسيدان‌هاي تجاري، در سالهاي اخير، ‌تحقيقات بر روي دستيابي به آنتي اكسيدان‌هاي سالم‌تر و موثرتر از منابع طبيعي متمركز شده است.

هيدوكينون، يك ماده روشن كننده است كه به سختي پايدار شده و براثر اكسيداسيون در معرض هوا به سرعت قهوه‌يي رنگ مي‌شود.

محققان در اين پژوهش، فعاليت آنتي اكسيداني عصاره فنانولي برگهاي خشك شده چاي سبز را در مقايسه با آنتي اكسيدان‌هاي تجاري در غلظت‌هاي  1/0، 5/0، 1  و  2  درصد در كرم هيدروكنيون دو درصد را بررسي كردند.

همچنين فرآورده‌هاي حاوي آنتي اكسيدانها و اين را عصاره به مدت سه ماه در دماي  25  درجه سانتيگراد و  45  درجه سانتيگراد و به دور از نور نگهداري شدند.

پايداري فيزيكي و درصد هيدروكنيون باقيمانده پس از دو هفته، 1،2  و  3  ماه بررسي شد. نتايج اين مطالعه حاكي از تسريع تخريب هيدروكينون با افزايش دما بود.

در ماه سوم، در هر دو دماي  25  و  45  درجه سانتيگراد، ‌عصاره در تمامي غلظت‌ها فعاليت بيشتري را در مقايسه با آنتي اكسيدان‌هاي تجاري نشان داد.
همچنين در ماه سوم، فرآورده‌هاي حاوي عصاره پايداري فيزيكي مناسبي را با مقدار هيدروكينون باقيمانده  70،75،77  و  81  درصد (به ترتيب افزايش غلظت) در دماي  25  درجه و  50، 54، 58  و  62  درصد در دماي  45  سانتيگراد نشان داد.

  چای سبز، درمان جدید سرطان خون  
 

بررسی های جدید نشان داده اند، چاي سبز می تواند در درمان سرطان خون كه در دوران بزرگسالي رخ مي‌دهد موثر باشد.
دانشمندان موسسه پزشکی روچستر با آزمایش روی  4  بیمار سرطانی مبتلا شده بودند دریافتند نوشیدن چای سبز موجب شده سه نفر از این افراد از وضعیت عمومی بهتری برخوردار شده و روش های درمانی در آنها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.
این  4  بیمار که به به سرطان غدد لنفاوي كه نوعي سرطان خون محسوب می شود مبتلا بوده اند. این طور که گفته می شود، سرطان غدد لنفاوی معمولا در دوران ميانسالي يا بعد از‌ آن رخ مي‌ دهد و پيشرفت كمي دارد.
به گفته متخصصان، سرطان غدد لنفاوی که به  CLL نیز شهرت دارد نوعی سرطان خون و مغز استخوان است كه در آن گلبول ‌هاي سفيد خوني به طور غيرعادي جايگزين گلبول‌هاي سالم خون مي‌ شوند.
این بررسی های جدید بر آنست که تركيب موجود در چاي سبز می تواند سلول ‌هاي سرطاني را كه از بيماران مبتلا به  CLL گرفته شده بود و در مجاورت چاي سبز قرار داده شده بود از بين ببرد