ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸۳  کلمات کلیدی:

روش كنسرو در قوطي هاي فلزي

در روزگاري نه چندان دور كه هنوز سرعت و هيجان دنياي فعلي بر زندگي ها حاكم نشده بود، در حياط آفتابگير خانه هاي بزرگ ايراني بساط رنگين آماده سازي رب و ترشي و مربا و سبزي خشك، حال و هواي ديگري به خانه ميداد. اما اكنون زمان ديگري است. خانه هاي كوچك، انسانهاي مشغول، فرصت هاي كوتاه و زندگي سريع و پر شتاب، مشخصات اصلي زندگي امروزي است. ديگر نه ”مي توان“ و نه ”بايد“ كه مواد غذايي را به روش سنتي نگهداري كرد. استفاده از غذاي آماده و بسته بندي شده علاوه بر هماهنگي با نيازهاي عصر حاضر، از لحاظ بهداشتي و اقتصادي نيز بهتر از آماده سازي و نگهداري سنتي است.

در بين انواع روشهاي نگهداري،قوطی کنسرو روش كنسرو در قوطي هاي فلزي بدلايل زير بهترين روشي است كه در كشورهاي مختلف جهان مورد استفاده قرار مي گيرد.

1ـ حفظ حالت طبيعي مواد غذايي

غذاي بسته بندي شده در قوطي فلزي، بدليل عدم مجاورت طولاني با هواي آزاد و استفاده از مواد نگهدارنده، حالت طبيعي خود را حفظ و بويژه ويتامين ها و مواد معدني به صورت كامل محفوظ مي ماند.

 

2ـ تركيبات مغذي:

 منابع كاملي از ويتامينها، مواد معدني، پروتئين و نشاسته در غذاهاي كنسروي وجود دارد. ضمنا“ ميزان نمك، كالري و شكر آنان كاملا“ كنترل شده است.

3ـ قيمت مناسب:

 ارزان بودن غذاي نگهداري شده در قوطي فلزي، يكي ديگر از امتيازات اين روش به شمار ميرود. روش كنسرو در عين حال كه نسبت به ساير انواع نگهداري، ارزان تر است، داراي كيفيت بهتري نيز مي باشد.

4ـ نگهداري طولاني:

 بزرگترين امتياز غذاي كنسروي، قابليت نگهداري طولاني آن است. معمولا“ مواد غذايي داخل قوطي هاي فلزي تا 2 سال پس از توليد سالم باقي مانده و با اطمينان، قابل مصرف هستند.

5ـ نگهداري آسان:

 انواع كنسرو ها بدون نياز به يخچال يا فريزر قابل نگهداري هستند.

6ـ حمل و نقل آسان:

 غذاي بسته بندي شده در قوطي فلزي را براحتي مي توان به هر نقطه اي منتقل كرد. هنگامي كه به مسافرت هاي كوتاه و سفرهاي ورزشي و تفريحي مي رويد يا غذاي خود را به محل كار مي آوريد، غذاي كنسروي بهترين انتخاب شماست.

7ـ نداشتن ضايعات:  

آيا با منظره ظروف بزرگ انباشته از مواد غذايي كه پس از اندكي استفاده، بقاياي آن فاسد شده است روبرو شده ايد؟ اين مشكل ناشي از نگهداري فله اي مواد غذايي است. در صورتيكه غذاهاي كنسروي در وزن هاي مختلف توليد ميشوند و شما مي توانيد مواد غذايي را به ميزان مصرف خود خريداري كرده و از ضايعات و اتلاف نعمت هاي خداوندي جلو گيري نماييد.

8ـ در دسترس بودن:

 بسته بندي غذا در قوطي فلزي، مفهوم ” فصل “  را از بين مي برد و انواع غذا، ميوه و سبزي در تمامي فصول سال در دسترس هستند.

9ـ تنوع:

 در روش تهية سنتي مواد غذايي، تنوع چنداني حاكم نيست چون اغلب مواد غذايي كه در اقليم هاي جغرافيايي متفاوت و مكان هاي دور دست توليد ميشوند بدليل بعد مسافت و اختلاف زماني، در دسترس نيستند و نوعي سادگي و يكنواختي در رژيم غذايي مناطق مختلف حاكم ميشود. اما كنسرو ها با تنوع فراوان، از هر نوع مرز جغرافيايي و اختلاف زماني و اقليمي عبور كرده و متنوع ترين مجموعة مواد غذايي را در اختيار شما قرار ميدهند.

10ـ سلامت غذا

غذاهاي بسته بندي شده در قوطي هاي فلزي بدليل عبور از مراحل مختلف كنترل كيفي در كارخانجات مواد غذايي، قطعا“ سالم هستند و با اطمينان كامل و بدون نگراني از آلودگي هاي محيطي قابل مصرف هستند.

براي زندگي در دنياي امروز بايد از امكانات امروز استفاده كرد. سطل پلاستيكي و ظروف شيشه اي 5 كيلويي و حلب هاي 17 كيلويي، امكانات ديروز بودند.  امروز، قوطي فلزي، مناسب ترين محيط براي نگهداري مواد غذايي است.